Праця педагога – це насамперед напружена
праця серця й творчість розуму…
В.Сухомлинський
Саме під таким гаслом 16-17 жовтня 2018 року делегація учителів-філологів Літинського і Вінницького району взяла участь у науково-практичній конференції «Педагогічна система В.О.Сухомлинського в контексті Нової української школи», присвячена 100-річчю від дня народження Вчителя, яка проходила у місті Тернополі.
У перший день педагоги знайомились із системою роботи Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6 ім.Н. Яремчука. Філологи брали участь у майстер-класі Олександри Флешар «Технологія творчих майстерень. Написання есе», де майстерно було створено сучасний освітній простір відповідно до вимог НУШ.
Відкрили конференцію 17 жовтня у Тернопільській Українській гімназії ім. І.Франка заступник міського голови Л.Бицюра, начальник управління освіти і науки ТМР О.Похиляк, голова комісії у справах освіти і шкільництва Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ о.Микола Медюх.
У І блоці конференції брали участь викладачі м. Тернополя: Ковальчук Л.М., Груць Г.М., о.Микола Медюх, Сампара О.В., Крижанівський А.В.
У ІІ блоці - запрошені учні Василя Сухомлинського із Павлишської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.-ліцей ім. В.О.Сухомлинського – завуч Явтушенко Людмила Степанівна, яка виступила із темою «Сухомлинський у моїй школі»; учитель біології Нестеренко Володимир Андрійович поділився спогадами про Вчителя.
У третій частині конференції було проведено майстер-класи високопрофесійними педагогами : Матяшук В.П., Кудрик Л.Г. – викладачами Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Ходюк О.С., Чоловської О.С., учителями Тернопільської області.
Щирістю і теплом було наповнене спілкування педагогів Тернопільщини та Вінниччини. Усіх об’єднував і надихав талант Василя Сухомлинського – Людини з великим серцем, яке він віддавав дітям та вчив педагогів цьому великому покликанню – любити дітей всією душею.
Педагоги Літинського району були щиро вдячні організаторам (відділу освіти та районному методичному кабінету) за можливість підвищувати власний фаховий, духовний рівень. Як писав Сухомлинський: «Велика виховна сила школи народжується там, де у людини, перед якою тільки відкривається життя, є улюблений учитель». Саме такими прагнуть бути наші вчителі.
|